Dragon Ball Legend Forum Index

Głosuj raz dziennie na Dragon Ball Legend w toplistach:
RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglšdarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl TOP50 Gry games

Previous topic «» Next topic
Author Message
[Pomysł] Zmiana przyszłych temporary questów  
Lord Banan 
Council

Nick w grze: Givenchy
Helped: 1

Posted: 2017-08-11, 22:12   [Pomysł] Zmiana przyszłych temporary questów

Witam wszystkich, wydaje mi się, że to odpowiedni moment na poruszenie kwestii przebiegu dotychczasowych questów z limitem czasowym. Nasuwają się pewne wnioski i moim zdaniem powinno zostać to zmodyfikowane, tak żeby quest polegał na rzeczywistej rywalizacji czasowej, a nie na oddawaniu uzbieranych kilka dni, a nawet może i tygodni itemków przez pomysłodawce i jego kółko adoracji.

Czasowy quest, który odbywa się w tej chwili to dość agresywna polityka jeśli chodzi o układanie itemów pod siebie. Do wykonania extra partów na lalki, które po evencie będą dość wartościowym przedmiotem musimy oddać 3 exodia skirty. Aby zdobyć te przedmioty musimy zabić 60 tysięcy exodii co jest niemożliwe ze względu na limity czasowe questa.
Ktoś może powiedzieć, że to kwestia pecha, że ktoś nie posiada takowych przedmiotów. Zgodziłbym się, gdyby nie fakt, że pewne osoby wykupiły kilka dni temu exodia skirty od ludzi przez co teraz kręcą całkiem dobry biznes.

Według założenia tego questa rywalizacja powinna opierać się na zmaganiu z czasem i samodzielnym poszukiwaniu npcków co obecnie bardzo kuleje lecz żeby nie odbiegać tematycznie od działu, w którym pisze ten post chciałbym przedstawić kilka pomysłów, które mogą znacząco poprawić rywalizację jak i poczucie sprawiedliwości na serwerze:

Sposób 1:
Pomysłodawca questa otrzymuje specjalną nagrodę od Nilana bo na nią zasługuje. W zamian za to, zostaje wykluczony z wykonywania czasowego questa ze względu na jego przewagę (w końcu ma gotową rozpiskę, więc wie gdzie biec, co oddać itp.)

Sposób 2:
Nilan po otrzymaniu gotowego pomysłu wraz z rozpiską sam modyfikuje poszczególne party questa lub całkowicie zmienia spis przedmiotów co uniemożliwia uzyskiwanie przewagi przed questem.

Sposób 3 (moim zdaniem najlepszy):
Cały temporary quest opiera się na przedmiotach eventowych, które można locić jedynie w okresie przebiegu questa. Uniemożliwi to układanie rozpiski pod stan bieżących itemów, którymi dysponuje pomysłodawca.

Na koniec chciałbym dodać, że ten post nie jest pisany w awersji do Cum Shota, który jest pomysłodawcą questa. Bardzo dobrze, że takie questy są wprowadzane bo jest to bardzo ciekawa odskocznia na tym serwerze, jednak system powinien się zmienić, żeby uniknąć konfliktów w przyszłości.
Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie
Last edited by Lord Banan on 2017-08-11, 22:22; edited 1 time in total  

.Jarociak 

Helped: 18 times
Posted: 2017-08-11, 22:23   

Witam,
Popieram jak najbardziej z jakiej racji ktoś, kto zna cały quest może go potem wykonywać.

Sposób 3 chyba najlepszy.
Last edited by .Jarociak on 2017-08-11, 22:23; edited 1 time in total  

Maybe 

Nick w grze: Make
Helped: 10 times
Reprimends:
 671/6/6
Posted: 2017-08-11, 22:25   

Myślę, że jesteś idiotą, a jeszcze większym idiotą jest osoba, która dała ci councila xD

Pomysł do bani, dobrze jest jak jest. Cum Shot musi być najbogatszy w dbl'u, bo inaczej mu nie stanie.

@Dante Awakening
Tak się składa, że wybrali go radni. Dodałem go ja, z wyniku ankiet.
Żegnam wstępnie na miesiąc, jak dalej nie będziesz potrafił się zachować to na stałe :)

Autor postu otrzymał ostrzeżenie

Last edited by Dante Awakening on 2017-08-12, 00:31; edited 1 time in total  

Kierownik 
Council
Wieczny Counsellor

Nick w grze: Cum Shot
Helped: 18 times
Posted: 2017-08-11, 23:09   

No hej.

Co do tematu:
Jestem za opcją 1+3 (razem) - pomysłodawca dostaje "X" za zrobienie questa + główny item będzie spadał eventowo, więc będzie mniej oskarżania o wysyłanie listy potrzebnych rzeczy / robienie questa pod siebie (pozdrawiam Nihat'a - wciąż suszę nogawkę).

Co do wyścigu :
Quest z dodatkowymi nagrodami w postaci dragon balli (1/2/3 miejsce) kończył się w 3cim etapie (nie potrzeba ŻADNYCH ITEMÓW, droga jest wskazana - znajomość fabuły nic mi nie dała), także etapy EXTRA na które były wymagane itemy nie były specialnie nagradzane. A quest nie kończy się odrazu, tylko zostanie zostawiony na jakiś czas, także jak ktoś chce to zdobędzie nagrodę.

Co do exodia skirt:
Jest to JEDYNY item w całej rozpisce którego nie można zdobyć w 5 sekund, dlatego się tam pojawił. Z racji, że spora część osób narzeka, następnym razem wezmę pod uwagę wasze sugestie i skorzystam z innego rozwiązania.

Pozdrawiam i życzę owocnego questa,
Wasz kochany i uwielbiany Cum Shot
Last edited by Kierownik on 2017-08-12, 02:06; edited 6 times in total  

blantykrece 

Nick w grze: Weedon
Reprimends:
 3/6/6
Posted: 2017-08-11, 23:44   

popieram w 100% kazdy sposob jest dobry

rywalizacja o nagrody bedzie wtedy fair play przynajmniej a nie z gory przesadzone kto je zgarnie zanim quest sie ukazal to ludzie juz konczyli part 1 pozdro dla kumatych

Koxlix 

Nick w grze: Koxlix
Helped: 1
Posted: 2017-08-12, 01:10   

Wszystko ładnie pięknie mówicie że Cum miał przewagę nad innymi graczami ale jeśli policzyć czas który poświęcił nad tym questem to zasługuje na mały atut.
Równie dobrze sami możecie wymyślić quest i mieć też przewagę nad innymi graczami.
Ja nie narzekam cały quest oceniam 10/10.
Pozdro Cum Cum i czekam na następnego!

Last edited by Koxlix on 2017-08-12, 01:11; edited 2 times in total  

Goku Final 
Council
Butka

Nick w grze: Goku Final
Helped: 48 times
Posted: 2017-08-12, 10:33   

Moim zdaniem pomysł 3 jest najlepszy, ale dobrym rozwiązaniem by było jeszcze, żeby itemki dla każdego były randomowe, wtedy i osoba pomagająca przy queście nie musiałaby z niego rezygnować.

Tizzon 
Community Manager

Helped: 5 times
Posted: 2017-08-12, 17:05   

Opcja 2 lub 3.

kadiusz 

Posted: 2017-08-15, 20:11   

Nie bede sie rozpisywac, jestem za.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum